Genomineerden ESEF Engineering Award 2012 bekend
Met de Engineering Awards worden traditiegetrouw baanbrekende innovaties binnen de wereld van de toelevering onderscheiden.
Een tien man sterke vakjury onder leiding van prof.ir. Arthur Eger van de Universiteit Twente heeft zich over de inzendingen gebogen en in elk van de categorieën drie genomineerden voor de ESEF Engineering Award 2012 geselecteerd. De jury concludeerde dat er ook dit jaar weer een aantal verrassende en veelbelovende inzendingen bijzaten.
Genomineerden Engineering & design
Tot de genomineerden in de categorie engineering & design horen:
- De Fonckel, een fraai vormgegeven LED-verlichtingsarmatuur van Aesthetic Interactions in Eindhoven
- Het Triaflex spandoekframe dat ontwikkeld is door Garfield Aluminium in Schiedam
- De Commonrail diesel injectortrekker. Dit idee is ontwikkeld door leraar Jack van de Broek, terwijl Smits Machine Fabriek in Valkenswaard het prototype heeft gebouwd.
Genomineerden Innovatief materiaal
In de categorie ‘innovatieve materiaal toepassingen’ heeft de jury de volgende drie inzendingen voorgedragen:
- De Quinny Yezz buggy cq. wandelwagen voor kinderen tot pakweg een gewicht van 15 kg, een gezamenlijk ontwerp van VDL Parree en Pezy Product Innovation in Sevenum.
- De Sonopuls ultrasoon behandelkop, die is ontwikkeld door CHC Product Development in Haarlem.
- De Inner Diameter Physical Vapor deposition (ID-PDV), een nieuwe technologie van Heat & Surface Treatment in Eindhoven om de binnenzijde van buizen te voorzien van harde slijtvaste lagen
Genomineerde Best Supplier
Er is één organisatie genomineerd voor de categorie ‘Best Supplier’. Hierna gaat de jury beraadslagen of dit ook de winnaar gaat worden of dat er dit jaar wellicht geen winnaar wordt benoemd in deze categorie.
- Van Eijk Transmissie, een onderdeel van de Van Hoof groep is genomineerd voor 'Best Supplier' voor het slijpen van vertandingen uit volmateriaal. Omdat geen speciale tandafwikkelfrezen meer nodig zijn, kan het bedrijf snel op klantenvragen anticiperen.
De overige inzenders zijn, mits ze voldeden aan de criteria,
beloond met de innovatorstatus. Hieronder een korte beschrijving
van de zes genomineerden in de categorieën engineering & design
en innovatieve materiaaltoepassingen.
De winnaars worden bekend gemaakt op de eerste beursdag van
vakbeurs ESEF, van 13 tot en met 16 maart
in Jaarbeurs Utrecht.
