Direct naar hoofdmenu / zoekveld
SITEMAP | ENGLISH | SERVICEDESK | PERS

Zoeken



Niet meer oproepen oproepkracht staat gelijk aan opzegging

Een werkgever kan een arbeidsovereenkomst met uitgestelde prestatieplicht (mup) niet beëindigen door de mededeling aan de werknemer dat hij niet meer zal worden opgeroepen.

In december 2009 heeft werkgever schriftelijk aan werknemer medegedeeld dat zij niet meer zou worden opgeroepen. Werknemer stelde dat deze mededeling moest worden gezien als een eenzijdige beëindiging van haar arbeidsovereenkomst zonder inachtneming van de opzegtermijn en vorderde een schadevergoeding gelijk aan haar salaris over de opzegtermijn van twee maanden.

 

Wettelijke rechtsvermoeden arbeidsovereenkomst


De kantonrechter oordeelde dat de door partijen gesloten oproepovereenkomst voldoet aan de kwalificatie van een mup. De werkgever was onder bepaalde voorwaarden immers gehouden de werkneemster op te roepen en de oproepkracht was verplicht aan een oproep gehoor te geven. Daarnaast heeft de werkneemster gedurende zes maanden gemiddeld meer dan twintig uur per week gewerkt en kan zij zich beroepen op het wettelijke rechtsvermoeden van het bestaan van een arbeidsovereenkomst.

 

Eenzijdige beëindiging arbeidsovereenkomst


De mededeling van de werkgever dat de werknemer niet meer zal worden opgeroepen, valt volgens de kantonrechter aan te merken als een eenzijdige beëindiging van de arbeidsovereenkomst. Ook al staat in de schriftelijke mededeling van de werkgever niet letterlijk dat de arbeidsovereenkomst wordt opgezegd. Aangezien een werkgever een arbeidsovereenkomst niet zonder toestemming van het UWV kan opzeggen, heeft werkgever de arbeidsovereenkomst in dit geval niet rechtsgeldig beëindigd. De werkgever wordt veroordeeld tot een schadevergoeding gelijk aan het loon over de opzegtermijn. 

Kantonrechter Nijmegen, 29 april 2011, LJN: BR1691

 

Tip
Als de werknemer die werkzaam is op basis van een oproepovereenkomst, verplicht is aan oproep van de werkgever gehoor te geven, is er over het algemeen sprake van een mup. Een werkgever kan deze arbeidsovereenkomst niet beëindigen door de werknemer eenvoudigweg niet meer op te roepen.

 

Auteur: mr. Thijs Ridder, Kennedy Van der Laan
Bron: Redactie HRpraktijk.nl

6 april 2012
Werkgever mag werknemer aan ontslagneming houden
5 april 2012
Belediging werkgever op Facebook kost werknemer zijn baan
4 april 2012
Pas op met personeelfonds
4 april 2012
Concurrentiebeding is zwaarder gaan drukken en daarom niet meer geldig
3 april 2012
Digitaal versturen loonstrook

Contact opnemen

Neem contact op 088 - 400 8 400

Adviseurs uitgelicht

bedrijfsadviseur
088 - 400 8 400
bedrijfsadviseur
088 400 8 400
bedrijfsadviseur
088 - 400 8 400
bedrijfsadviseur
088 - 400 8 400
bedrijfsadviseur
088 - 400 8 400
bedrijfsadviseur
088 - 400 8 400

Ondersteunende navigatie