Direct naar hoofdmenu / zoekveld
SITEMAP | ENGLISH | SERVICEDESK | PERS

Zoeken



Uitbesteden werkt vaak niet

Het uitbesteden van werk naar lagelonenlanden loopt meestal niet goed af. De doelstellingen worden niet gehaald als gevolg van slechte voorbereiding of taal- en cultuurbarrières. Dit zeggen offshoredeskundigen in De Volkskrant.

In de jaren negentig besteedden steeds meer bedrijven hun activiteiten uit naar lagelonenlanden. Een hele tijd is het rustig rond offshoring. Volgens offshore-expert Paul Tjia is er geen sprake van een terugkeer van de trend. “Er is minder aandacht voor geweest, juist omdat het heel normaal is geworden. De groei is als gevolg van de economische crisis echter wel gestagneerd tot en met 2010,” aldus Tjia.

 

Taalbarrière

 

Uit onderzoek van de Erasmus Concurrentie en Innovatie Monitor blijkt dat 85 procent van de bedrijven die hun activiteiten uitbesteden aan andere landen niet tevreden zijn over de resultaten. “Er blijkt dat er wel degelijk sprake was van een taalbarrière. Klantcontact moet je gewoon dicht bij huis houden,” aldus Han van der Zee, hoogleraar van de Universiteit van Tilburg.

 

Bron: Redactie HRpraktijk.nl

6 april 2012
Werkgever mag werknemer aan ontslagneming houden
5 april 2012
Belediging werkgever op Facebook kost werknemer zijn baan
4 april 2012
Pas op met personeelfonds
4 april 2012
Concurrentiebeding is zwaarder gaan drukken en daarom niet meer geldig
3 april 2012
Digitaal versturen loonstrook

Contact opnemen

Neem contact op 088 - 400 8 400

Adviseurs uitgelicht

bedrijfsadviseur
088 - 400 8 400
bedrijfsadviseur
088 400 8 400
bedrijfsadviseur
088 - 400 8 400
bedrijfsadviseur
088 - 400 8 400
bedrijfsadviseur
088 - 400 8 400
bedrijfsadviseur
088 - 400 8 400

Ondersteunende navigatie