Uitbesteden werkt vaak niet
Het uitbesteden van werk naar lagelonenlanden loopt meestal niet goed af. De doelstellingen worden niet gehaald als gevolg van slechte voorbereiding of taal- en cultuurbarrières. Dit zeggen offshoredeskundigen in De Volkskrant.
In de jaren negentig besteedden steeds meer bedrijven hun activiteiten uit naar lagelonenlanden. Een hele tijd is het rustig rond offshoring. Volgens offshore-expert Paul Tjia is er geen sprake van een terugkeer van de trend. “Er is minder aandacht voor geweest, juist omdat het heel normaal is geworden. De groei is als gevolg van de economische crisis echter wel gestagneerd tot en met 2010,” aldus Tjia.
Taalbarrière
Uit onderzoek van de Erasmus Concurrentie en Innovatie Monitor blijkt dat 85 procent van de bedrijven die hun activiteiten uitbesteden aan andere landen niet tevreden zijn over de resultaten. “Er blijkt dat er wel degelijk sprake was van een taalbarrière. Klantcontact moet je gewoon dicht bij huis houden,” aldus Han van der Zee, hoogleraar van de Universiteit van Tilburg.

