Direct naar hoofdmenu / zoekveld
SITEMAP | ENGLISH | SERVICEDESK | PERS

Zoeken



Zijn uw medewerkers verzekerd?

Personen die de premie van hun zorgverzekering niet betalen, krijgen het aan de stok met het College voor zorgverzekeraars (CVZ). Sinds 15 maart j.l. is CVZ ook actief met het opsporen van mensen, die nog geen zorgverzekering hebben afgesloten. Werkgevers zijn verplicht mee te werken aan het opsporen en aanmanen van mensen zonder zorgverzekering.

Opgespoorde onverzekerden krijgen drie maanden de tijd om alsnog een zorgverzekering af te sluiten. Als zij dan alsnog geen zorgverzekering afsluiten, kunnen zij tweemaal een boete krijgen. Is de situatie daarna nog niet veranderd, dan sluit CVZ een zorgverzekering voor deze persoon af en betaalt daar dan een jaar lang de premie voor. Deze premie wordt verhaald via het loon (of de uitkering, of het pensioen) van de onwillige zorgverzekerde.

 

Wanbetalers


Als een verzekerde een betalingsachterstand voor de zorgpremie heeft van zes maandpremies of meer, dan meldt de zorgverzekeraar deze persoon als wanbetaler aan bij het College voor zorgverzekeringen (CVZ). De wanbetaler betaalt na zes maanden een (verhoogde) premie aan CVZ. Deze premie is niet voor aflossing van de schuld bij de zorgverzekeraar; dat moet de verzekerde zelf met de zorgverzekeraar regelen. Werkgevers, pensioenfondsen en uitkeringsinstanties zijn verplicht deze premie in te houden op het inkomen van de wanbetaler en af te dragen aan het CVZ.

 

Bron: Redactie HRpraktijk.nl

6 april 2012
Werkgever mag werknemer aan ontslagneming houden
5 april 2012
Belediging werkgever op Facebook kost werknemer zijn baan
4 april 2012
Pas op met personeelfonds
4 april 2012
Concurrentiebeding is zwaarder gaan drukken en daarom niet meer geldig
3 april 2012
Digitaal versturen loonstrook

Contact opnemen

Neem contact op 088 - 400 8 400

Adviseurs uitgelicht

bedrijfsadviseur
088 - 400 8 400
bedrijfsadviseur
088 400 8 400
bedrijfsadviseur
088 - 400 8 400
bedrijfsadviseur
088 - 400 8 400
bedrijfsadviseur
088 - 400 8 400
bedrijfsadviseur
088 - 400 8 400

Ondersteunende navigatie